info@akamax.ir | ۰۹۱۳۰۵۰۸۰۵۳

کاشت و مراقبت از گیاهان در فصل سرما

گیاهان

کاشت و مراقبت از گیاهان در فصل سرما

به طور کل، بهتر است گیاهان و سبزیجات پاییزه را زمانی که دمای طول روز بین 15 تا 25 درجه سانتی گراد، و دمای طول شب نیز بین 4 تا 5 درجه است بکارید، هم چنین باید نور آفتاب کافی، حداقل 6 ساعت در روز به گیاه برسد.

آبیاری گیاهان نیز باید حداقل 2.5 سانتی متر در هفته باشد.از طریق هوا شناسی تاریخ یخبندان ها و برف هایی را که قرار است در محل زندگی شما اتفاق بیافتند، بیابید. در بیشتر مناطق برف نشانه پایان فصل پاییز نیست.
وقتی که در مورد تاریخ یخبندان و بارش برف منطقه خود اطلاعاتی را به دست آوردید، می توانید برنامه ریزی و کاشت گیاهان پاییزه خود را آغاز کنید. به خاطر داشته باشید که وقتی سبزیجات را در پاییز پرورش می دهید، گیاهان تان باید قبل از اولین یخبندان رسیده باشند و بیشتر محصول خود را قبل از اولین برف سنگین داده باشند. برخی از محصولات فصل سرما در کمتر از 30 تا 40 روز می رسند، در حالی که در مورد برخی از آنها ممکن است چندین ماه طول بکشد که محصول بدهند.
اگر در طول تابستان سخت روی باغچه یا باغ خود کار کرده باشید، کار زیادی برای آماده کردن آن برای کاشت محصولات فصل سرما ندارید. اگر مجبور هستید کمی بیشتر روی آن کار کنید، نگران نباشید؛ زیاد طول نمی کشد که آن را به بهترین نحو ممکن برای فصل دوم کاشت آماده کنید.

تنها کافی است این مراحل ساده را دنبال کنید:

1.باغچه خود را مرتب کنید

گیاهان فرسوده ای مثل لوبیا، خیار یا کاهو را که قبلا کاشته اید، بکنید؛ چون این گیاهان در این فصل به بار نخواهند نشست و می توانند محلی برای آفات باشند. سوراخ گیاهان ریشه ای را پر کرده و قبل از این که دانه هایی که از فصل قبل باقی مانده اند به بار بنشینند، از شرشان راحت شوید. هرگونه گیاه آفت زده ای را دور بیاندازید و بقیه را به صورت کود در خاک دفن کنید. میوه های افتاده را دور بیاندازید، چون مواد پوسیده می توانند آفات را جذب کنند. مکان هر چیزی را که می کارید، یادداشت کنید تا مطمین شوید که دفعه بعد جای سبزیجات را عوض می نمایید.

2.خاک را آماده کنید

با زدودن لایه سطحی مالچ و جایگزینی آن، خاک باغچه خود را تازه کنید. پوشال پوشش بسیار عالی ای برای خاک است زیرا به خوبی پخش می شود و مکان مورد علاقه عنکبوت هاست که کمک می کنند آفات در باغچه شما کنترل شوند. می توانید از لایه ای از برگ های خرد شده به عنوان مالچ استفاده کنید.

3.با چنگک باغبانی خاک فشرده را پخش کنید

شخم کامل لازم نیست، فقط کافی است که خاک را به حدی حرکت دهید که ریشه گیاهان بتواند در آن رشد کرده و آب نفوذ کند. خاک را تست کنید تا بفهمید به مواد مغذی خاصی نیاز دارد یا خیر . اگر نیاز بود به آن مکمل اضافه کنید. یا حداقل در محلی که گیاهان تان رشد خواهند کرد، کود اضافه کنید. اگر می خواهید از قالب های گلخانه مانند کوچک استفاده کنید، آن را زود تر برپاکنید تا وقتی احتیاج داشتید آماده باشد. گیاهان و ریشه های در حال رشد را به خطر نیاندازید.

4.جوانه گیاهان تان را آماده بخرید

اگر این کار را کنید، زمان زیادی را برای خود می خرید. از آنجایی که وقتی جوانه ها آماده کاشت می شوند، حدود 6 هفته یا بیشتر دارند، زود تر می توانید محصول خود را برداشت کنید.

مراقبت از گیاهان در فصل سرما

گیاهان

 

با نزدیک شدن زمستان، با پوشاندن گیاهان در طول شب یا کاشت آنها در ظروفی که قابل حمل بوده و بتوان آن را در طول شب به داخل خانه برد، می توانید محصول باغ یا باغچه را بیشتر کنید. تجهیزاتی را برای پوشاندن گیاهان تان آماده کنید. می توانید از پتوهای پلی اتیلن یا ایرانیت های فایبرگلس استفاده کنید. هم چنین می توانید از وسایل ساده خانگی مثل حوله ها یا ملحفه های قدیمی یا حتی بطری های بزرگ شیر که ته آنها را درآورده اید، استفاده نمایید.

 

کودمعدنی یا مینرال آکامکس یک ترکیب معدنی بی نظیر و طبیعی است که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف مورد نیاز انواع گیاهان، 100درصد دوست دار محیط زیست، مناسب برای تمام گیاهان و برای تمام فصول، که زمان مصرف برای هر کدام از گیاهان باغی و زراعی متفاوت می باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما به اشتراک گذاشته نمیشود.