info@akamax.ir | ۰۹۱۳۰۵۰۸۰۵۳

کاشت نهال درخت میوه در بهار

کاشت نهال درخت

 کاشت نهال درخت میوه در بهار

به محض اینکه برف ها آب شوند و زمین تا عمق کافی گرم شود ، می توانید شروع به کاشت نهال درخت میوه کنید. در این زمان ، خاک به خوبی از رطوبت اشباع شده است ، بنابراین گیاه به سرعت ریشه می دهند و درخت به خوبی رشد می کند.

کاشت نهال درخت گیلاس

برای رشد طبیعی گیلاس ، خاک لوم شنی با زهکشی خوب و محتوای پتاسیم بالا مورد نیاز است. ریشه نهال های گیلاس شیرین رطوبت بیش از حد و یا خشکی بیش از حد را تحمل نمی کند ، بنابراین باید در مورد انتخاب یک مکان مناسب با دقت فکر کنید.

کاشت نهال درخت آلو

حتی گونه های آلو مقاوم در برابر زمستان نیز در صورت کاشت در پاییز در اکثر مناطق کشور نمی توانند ریشه دهند.

برای کاشت نهال درخت آلو توصیه می شود مناطقی با خاک سنگین انتخاب کنید ، خاک رسی مناسب است. یک مزیت بزرگ این درخت میوه توانایی تحمل رطوبت بیش از حد خاک است.

کاشت نهال درخت گلابی

برای یک نهال گلابی ، یک منطقه گرم و خشک با خاک سنگین اما خوب بارور شده ، که با نفوذ پذیری رطوبت کافی مشخص می شود ، مناسب ترین مکان است.

کاشت نهال درخت زردآلو

از میان تمام میوه ها زردآلو و هلو گرمترین گیاهان محسوب می شوند. این درختان ، تا حد زیادی ، بهتر است در بهار ، زمانی که خاک به خوبی گرم می شود تا عمق کافی کاشته شود.

زردآلوها فقط در یک مکان مناسب  رشد خوبی دارند و برای مدت طولانی میوه می دهند ، بنابراین باید به انتخاب زمین توجه کافی شود. خاک ترجیحاً شنی یا لومی ، سبک و سست است.

نکات مهم در کاشت بهاره درختان و بوته ها

کاشت نهال درخت

با شروع فصل کاشت ، یک باغبان باید بداند که در چه فاصله ای درختان و بوته ها را بکارد و … بسیاری از قوانین کاشت به نوع درخت بستگی دارد ، اما چندین توصیه مهم وجود دارد که برای همه محصولات میوه مناسب است:

  1. گودال هایی برای نهال های میوه یا بوته ها از قبل آماده می شوند.
  2. لایه حاصلخیز خاک استخراج شده از گودال باید با کودها (معدنی و آلی) مخلوط شود و لایه فوقانی زمین به سادگی برداشته شود.
  3. کاشت درختان و بوته ها باید در دمای هوا بالای صفر باشد.
  4. در گودال فرود نباید کلوخ زمین و کود منجمد وجود داشته باشد – خاک باید کاملاً ذوب شود.
  5. در زمان کاشت ، نهال ها نباید جوانه های متورم داشته باشند.
  6. سن مطلوب درختان در زمان کاشت 1-2 سال است. نهال های قدیمی تر با سرعت کمتری ریشه می دهند.
  7. ریشه یک نهال میوه یا درختچه توت باید سالم و مرطوب باشد. اگر ریشه های یخ زده یا آسیب دیده پیدا شود ، آنها را به یک ریشه سالم می برند.
  8. آبیاری درختان میوه به مدت دو سال پس از کاشت توصیه می شود. به منظور جذب بهتر آب به زمین ،توصیه می شود که یک قوچ خاکی به قطر 80-120 سانتی متر در اطراف تنه ساخته شود.

کودمعدنی یا مینرال آکامکس یک ترکیب معدنی بی نظیر و طبیعی است که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف مورد نیاز انواع گیاهان، 100درصد دوست دار محیط زیست، مناسب برای تمام گیاهان و برای تمام فصول، که زمان مصرف برای هر کدام از گیاهان باغی و زراعی متفاوت می باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما به اشتراک گذاشته نمیشود.