info@akamax.ir | ۰۹۱۳۰۵۰۸۰۵۳

کاشت فلفل دلمه ای در گلخانه

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای

 فلفل دلمه ای هم به صورت پخته و هم به صورت خام استفاده می شود و چیزی حدود ۱۲ برابر مرکباتی مانند پرتقال و لیمو ویتامین C را در خود جای داده است.

فلفل دلمه ای به نسبت دیگر محصولات گلخانه ای رشد آهسته تری دارند، اما در مقابل میوه بیشتری نیز تولید می کنند.
گلخانه مناسب و هم گام با فناوری های روز با استفاده از حرارت زیاد و کنترل وسیع شرایط آب و هوایی محیط رشد را بهینه سازی می کند. در همین شرایط فلفل دلمه ای با سرعت زیاد و بازدهی بالا رشد می کند.

در مقابل پرورش فلفل دلمه ای در گلخانه های نامناسب و کمتر کنترل شده، فلفل ها را دچار تنش می کند و همین شرایط استرس زا قدرت گیاه فلفل را برای رشد کم می کند.

 

گلخانه مناسب کاشت فلفل دلمه

برای کاشت فلفل دلمع ای در یک گلخانه مناسب  باید به نوع و مشخصات سازه گلخانه و پوشش و تجهیزات آن دقت و توجه بسیاری بشود. اگر از روش کشت هیدروپونیک برای کاشت فلفل دلمه ای استفاده می کنید باید گلخانه های ایرانی و اسپانیایی با ارتفاع حداقل ۵ متر را در تظر بگیرید. علاوه بر تمام موارد ذکر شده لازم است که گلخانه در برابر باد و برف منطقه و وزن محصولات مقاومت داشته باشد.

 

عوامل مهم برای کاشت فلفل دلمه ای

1- دما

دمای مناسب به منظور رشد و پرورش فلفل دلمه ای در گلخانه، دمایی حدود ۱۵ الی ۳۵ درجه سانتی گراد است، اگر دما از این بازه خارج شده و به دمایی بالاتر از ۳۵ درجه سانتی گراد برسد، گل ها ریزش کرده و لکه های سوختگی در نوک برگ ها مشاهده می شود.

در مقابل اگر دما از ۱۵ درجه کمتر شود، غنچه و برگ های فلفل ریزش پیدا کرده و ریشه ها پوسیده می شوند. پس مناسب ترین دما در طول روز بین ۱۸ الی ۳۰ درجه بوده و در شب حدود ۱۶ الی ۱۸ می باشد. به طور کلی دمای مناسب جهت رشد رویشی گیاه ۲۱ تا ۲۳ درجه و برای رشد زایشی کمتر از ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد.

2- نور

نور یکی از عوامل بسیار موثر در پرورش گلخانه ای فلفل دلمه ای است، میزان نور تکمیلی مورد نیاز گیاه در روز ۱۶ ساعت و به میزان ۱۲۵ میکرو مول، باعث افزایش عملکرد محصول و زودرسی فلفل دلمه می شود.

3- دی اکسید کربن

بهترین میزان دی اکسید کربن در گلخانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰PPm می باشد.

4- رطوبت

بهترین بازه رطوبت مناسب در گلخانه حدود ۷۵ الی ۸۰% بوده که افزایش و کاهش رطوبت باعث رشد و گسترش بیماری های قارچی و باکتریایی می شود و در نهایت ریزش گل ها را به همراه می آورند.

5- PH

بهترین PH مورد نیاز فلفل در حدود ۷ می باشد.

 

فلفل دلمه ای

 

کاشت فلفل دلمه ای در گلخانه

برای کشت فلفل دلمه ای در گلخانه  روش نشاء کاری نهال به روش کشت مستقیم بذر ارجحیت بیشتری دارد. از زمان برداشت بذرهای جوان تازه برداشت شده ۶ هفته زمان لازم است، تا از خواب بیدار شده و عملیات جوانه زنی را آغاز نمایید.

دمای مناسبی که بذر قبل از جوانه زنی به آن نیاز دارد بین ۹ الی ۱۰ درجه سانتی گراد بوده و زمان جوانه زنی به دمایی کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد نیاز دارند. پس بذر های تازه برداشت شده قادرند بیست روز بعد از برداشت در دمای ۲۴ درجه سانتی گراد عملیات جوانه زنی را آغاز کنید.

بذر فلفل دلمه ای را در عمق ۱٫۵ الی ۲ سانتی متری در محیط خزانه و در اواخر آبان آماه کشت کنید و بعد از یک هفته تا ۱۰ روز بعد شاهد سبز شدن بذر باشید. زمانی که شما نیاز دارید تا نشاء خود را تهیه کنید حدود سه ماه خواهد بود.

بذرهای موجود و کشت شده در خزانه باید در دمایی بین ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتی گراد و در محیط پیت ماس باشند. اگر به دنبال افزایش ۴۰ الی ۷۰ درصدی جوانه زنی بذرهای خود هستید حتما آن ها را انبار کنید.

هنگامی که اولین جوانه گل را مشاهده کردید، زمان انتقال نشاء به زمین اصلی یا محیط اصلی رسیده است. پس ابتدا EC خاک را به منظور کشت نشاء کنترل کنید، این معیار باید میزانی حدود ۲٫۵ میکروموس در خاک داشته باشد، سپس دمای محیط را بعد از کشت نشا تا دمای ۲۱ درجه سانتی گراد کاهش داده و هر دوروز یکبار نشاء را آبیاری کنید.

حتما توجه کنید، زمانی که قصد انتقال نشاء را به گلخانه دارید باید گیاه فلفل حتما ۶ الی ۷ برگ داشته باشد و در هرمتر مربع بیش از ۲ تا ۳٫۵ بوته فلفل کشت نشود و گرنه شاهد پایین آمدن کیفیت فلفل دلمه ای و کاهش عملکرد آن خواهید بود.

اگر نشاء عمیق تر کاشته بشود بعد از مدت یک ماه ماده خشک شده و تعداد گل ها افزایش می یابد. زمان انتقال نشاء به یاد داشته باشید که بستر کشت را مرتبا مرطوب نگه دارید و روز قبل کشت حتما به زمین محلول غذایی اضافه کنید.

دمای کشت اصلی را در دمای ۲۰ تا ۲۱ درجه به تثبیت برسانید و رطوبت را بین ۷۵ تا ۸۰ درصد ثابت نگه داشته و دی اکسید کربن را به ۸۰۰ تا ۱۲۰۰PPm برسانید.

فلفل دلمه ای معمولا هنگامی که گل می دهد، میوه آن حدود ۲۲ هفته بعد رنگ می گیرد و به مدت ۶ تا ۷ هفته بعد از رنگ گیری زمان برداشت آن فرا می رسد. بعد از اینکه ۸۵ % میوه ها رنگ گرفتند می توانید برداشت را انجام بدهید. در طول مدت رشد می توانید حدود ۷ الی ۱۲ بار برداشت محصول داشته باشید.

شما می توانید از هر متر مربع، حدود ۵ تا ۶ کیلو فلفل دلمه ای برداشت کنید، هرچه فلفل ها درشت تر علاقمندان آن ها بیشتر.

دمای مناسب برای انبار کردن فلفل دلمه ای ۷ تا ۸ درجه سانتی گراد با رطوبت ۹۰% می باشد.

بهترین زمان برای انبار کردن فلفل دلمه هنگامی است که رطوبت خود را از دست داده و رو به سفتی رفته، می باشد.

 

بستن بوته فلفل دلمه ای

در پایان دوره، اگر گیاه فلفل دلمه ای سالم باشد به اندازه ارتفاع مفید و مناسب گلخانه رشد خواهد کرد. پس به انتهای شاخه های فرعی نخی ببندید و مانند شاخه اصلی به دور نخ بپیچید، بوته فلفل دلمه به پایین کشیده نمی شود.

 

برداشت فلفل دلمه ای

برداشت فلفل دلمه ای بسته به سفارش مشتریان از اواسط تابستان آغاز و تا اواسط پاییز ادامه دارد. وقتی که میوه ها هنوز سبز هستند، فلفل ها شیرین هستند و در این زمان می توانید برداشت فلفل دلمه شیرین را آغاز کنید.

 

 

 

کودمعدنی یا مینرال آکامکس یک ترکیب معدنی بی نظیر و طبیعی است که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف مورد نیاز انواع گیاهان، 100درصد دوست دار محیط زیست، مناسب برای تمام گیاهان و برای تمام فصول، که زمان مصرف برای هر کدام از گیاهان باغی و زراعی متفاوت می باشد.

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما به اشتراک گذاشته نمیشود.