info@akamax.ir | ۰۹۱۳۰۵۰۸۰۵۳

کاشت فلفل دلمه ای در منزل

کاشت فلفل دلمه ای

کاشت فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای ها را باید در جای بکارید که به نور خورشید دسترسی داشته باشد و از باد نیز در امان باشد. بهترین مکان برای کاشت فلفل دلمه ای در منزل در پشت پنجره است که هر موقع هوا خوب بود پنجره را باز کنید و هر زمان هم نیاز بود پنجره را ببندید.

بهترین زمان کاشت فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای مانند گوجه فرنگی و بادمجان در برابر سرما بسیار آسیب پذیر هستند به همین دلیل می توان آنها را جزء سبزی های فصل گرم دسته بندی کرد. زمان مناسب کاشت فلفل دلمه ای فصل بهار می باشد. این گیاه بهتر است در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد چرا که کمبود نور باعث پژمردگی آن می شود.

کاشت فلفل دلمه ای در باغ و باغچه

برای کاشت فلفل دلمه ای در سطح وسیع ابتدا بذر را در خزانه کاشته و پس از رشد آن نشای حاصله را به محل مورد نظر منتقل کنید.

جوانه زنی بذرهای فلفل دلمه ای در مدت 7 تا 8 روز اتفاق می افتد. در این مدت گیاه به اندازه 12 الی 18 سانتی متر رشد می کند و می توان آن را به زمین اصلی کشت منتقل کرد.

دمای مناسب برای رشد فلفل دلمه ای 27 الی 32 درجه سانتی گراد می باشد.

کاشت فلفل دلمه ای

 

کاشت فلفل دلمه ای در منزل

بذرها را به مدت 3 الی 10 ساعت داخل آب ولرم بریزید؛ به طوریکه پس از طی این مدت بذرها ته نشین شوند.

ظرف کاشت مورد نظر خود را با خاک های آماده پر کنید سپس حفره ای کوچک به عمق یک سانتی متر ایجاد کرده، بذر فلفل دلمه ای را در آن گذاشته و حفره را با خاک پر کنید.

با آبپاش اقدام به آبیاری دانه های کاشته شده کنید بهتر است ظرف را به محیط گرم با دماس تقریبی 30 درجه سانتی گراد ببرید.تا قبل از جوانه زدن از خشک شدن سطح خاک جلوگیری کنید.زمانی که نشا 4 برگه شد، آن را به گلدان جدید انتقال دهید.

در ابتدا باید گلدان مورد نظر خود را با خاک حاصل خیز و دارای زهکشی بالا که از قبل تهیه کرده‌اید، پر‌ کنید. مخلوطی از کوکوپیت، پرلیت و خاک مخصوص گلدان، برای کاشت فلفل دلمه‌ ای در گلدان بسیار مناسب است.

هر نشا در گلدانی با قطر 10 سانتی متر یا تمام نشاها در گلدان بزرگ و با فاصله 8 الی 10 سانتی متر کاشته شوند.

گلدان را به خوبی آبیاری کرده و در محیطی پر نور و گرم قرار دهید.از این پس آبیاری هر چند روز یکبار باید صورت گیرد.

 در صورت نگهداری گلدان کاشت، پشت پنجره یا حتی در بالکن باید اقدام به گرده افشانی کنید.

برای گرده افشانی از یک عدد گوش پاک کن کمک بگیرید. گوش پاک کن را به آرامی به گرده بساک گل نر مالش دهید و آن را به کلاله گل ماده منتقل کنید. بعد از گرده افشانی، گل ها به مرور تبدیل به فلفل دلمه ای می شوند. 

 

مراقبت های مورد نیاز برای کاشت فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای ها باید در جای گرم و نور کافی قرار داد. استفاده از چراغ های فلورسنت برای فلفل دلمه ای مناسب است و روزانه به مدت ۸ تا ۱۶ ساعت می توانید از این چراغ ها استفاده کنید.

PH خاک باید بین ۵٫۵ تا ۵٫۷ باشد. برای متعادل کردن  PH  می توانید از آهک برای بالا بردن آن و از خاک کمپوست برای کاهش PH استفاده کنید.

دوره رشد فلفل دلمه ای  از زمان باروری تا برداشت محصول ۶۰ تا ۱۲۰ روز است.

بعد از این که فلفل ها قد کشیدند و بارور شدند باید برای آن یک تکیه گاه درست کرد تا ساقه ها بتوانند وزن فلفل را تحمل کنند. می توانید از دیرک، میله های چوبی و یا فلزی استفاده کنید.

 

 

 

 

 

کودمعدنی یا مینرال آکامکس یک ترکیب معدنی بی نظیر و طبیعی است که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف مورد نیاز انواع گیاهان، 100درصد دوست دار محیط زیست، مناسب برای تمام گیاهان و برای تمام فصول، که زمان مصرف برای هر کدام از گیاهان باغی و زراعی متفاوت می باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما به اشتراک گذاشته نمیشود.