info@akamax.ir | ۰۹۱۳۰۵۰۸۰۵۳

نگهداری درست از درخت انبه

درخت انبه
17 دی, 1399 0نظر

مشخصات درخت انبه

برگ های درخت انبه پانزده الی سی و پنج سانتی متر طول و شش الی شانزده سانتی متر عرض دارند و برگ ها وساقه های تازه حدودی از رنگ صورتی مایل به نارنجی و به سمت قرمز را دارا می باشند که در آخر با به تکامل رسیدن برگ ها به رنگ سبز در می آیند . گل های گیاهان میوه انبه 2 دو مدل را شامل می شوند ، بعضی از گل ها 2 جنسیتی اند بدان معنی که قسمت نر و ماده را با هم دارا هستند ولی گل های نر خالی همنوع دیگری از آن است .

درخت انبه

گل ها روی گل آذینی قرار گرفته که محورش ده الی چهل سانتی متر طول داشته هر گل پنج گلبرگ روشن را دارا می باشد و تقریبا بوی خوبی می دهند . گرده افشانی هم به واسطه مگس ها صورت می پذیرد . به صورت کلی ارقام گل های میوه انبه که بارور هستند زیاد نیست و پس از بارور کردن ارقامی از این گل های تلقیح شده پژمرده شده و تولید میوه نمی کنند . پس پژمردگی گل ها و میوه های ریز و کال میوه انبه بسیار هستند .

میوه های انبه ظاهر و رنگ و بو های متنوعی دارند و بسته به هز نوع آن متغیر است ولی اکثرا همه میوه ها موقعی که گوشت انبه مقداری زرد رنگ بشود و دیگر سفید رنگ نباشد موقع رسیدن و کندن انبه شده است این یعنی در هنگام رشد کامل باید به رنگ داخل میوه نگاه کرد تا رنگ پوست آن . میوه های انبه هنگامی که به رنگ سبز باشند، از گیاه جدا شده و در دمای هجده الی بیست و دو درجه توانایی این را دارند که به صورت کامل برسند و پوست میوه هم به رنگ زرد درآید . گیاهان میوه انبه از سنی زیاد برخوردارند و ارقامی که هم اکنون پیدا شده اند که با توجه به سیصد سال پیری ، هم اکنون هم توان بارور شدن را دارند .

هرس کردن درخت انبه

به منظور کنترل در مقدار گیاهان ، هرس در آخرین هفته های سال تا اولین هفته های سال بعد بدون هدر رفت میوه ها صورت می پذیرد . فرم دهی با نظارت به مقدار بزرگی گیاه، به طور محور متغیر قرار می گیرد . در هنگاه بار دهی گیاهان استاندارد نیازمند به هرس کم است و به اندازه ای هرس موجب رشد دوباره ویک نواخت کردن میوه درخت انبه می شود . هرس اندازه ای از ساقه گل ها ، در طول سال های با گل دهی زیاد هم به اندازه ای به کم شدن سال آوری موجب می شود .

حفاظت میوه انبه در برابر سرما

در طول دو سال نخست ، درخت انبه بایستی مورد حفاظت بیشتری قرار گیرند و پوشش گیاه ، امکان دارد به رشد بیشتر آن کمک کند . خسارات سرما با گرما دادن به زمین ، پوشش در تنه با کاه و کلش، آب یاری بارانی کم تر می شود . به طوری که سرما خسارتی به بار آوردی باشد بایستی تا از بین رفتن خطر یخ زدگی ایستاد و بعد قسمت های یخ زده هرس و از بین بروند .

نیازمندی های محیطی درخت انبه

 نیازمندی به محیط معمولی از نظر سرما است ، درخت انبه بین بیست و پنج درجه شمالی و جنوبی و تا بلندی نهصد متری از سطح دریا تولید می شود . گل ها و انبه های تازه در پایین تر از پنج درجه سانتی گراد حتی به منظور زمان کمی امکان دارد مورد خطر و خسارت باشند . در گیاه  تازه اگر دما زیر منفی یک درجه سانتی گراد باشد ، به طرز فجیع مورد خسارت قرار می گیرد . گیاهان بزرگ توان این را دارند که در دوره های کم مدت دمایی تا منفی سه و نیم درجه را تحمل کنند .نواحی گرم وخشک به منظور تولید انبه خوب هستند . در کشور ما در منطقه جنوب وجنوب شرقی ( استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان ) انبه تولید می شود .

کودمعدنی یا مینرال آکامکس یک ترکیب معدنی بی نظیر و طبیعی است که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف مورد نیاز انواع گیاهان، 100درصد دوست دار محیط زیست، مناسب برای تمام گیاهان و برای تمام فصول، که زمان مصرف برای هر کدام از گیاهان باغی و زراعی متفاوت می باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما به اشتراک گذاشته نمیشود.