info@akamax.ir | ۰۹۱۳۰۵۰۸۰۵۳

نحوه مراقبت از گیاه بامبو

گیاه بامبو

چگونه از گیاه بامبو مراقبت کنیم؟

بامبو یک گیاه خانگی است، آن را دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. مطمئن شوید که سطح آب بالاتر از ریشه این گیاه قرار میگیرد ساده است که این دو قاعده را دنبال کنید و گیاهتان را به مدت زمان طولانی نگه دارید.

نور گیاه بامبو

گیاه بامبو می تواند با سطح متوسط نور غیر مستقیم به بهترین نحو رشد کند.مانند قرار دادن در کنار یک پنجره ای که نور می تابد.

نور مستقیم برای گیاه بیش از حد قوی است و باعث می شود که رنگ برگ های آن ، قهوه ای شود.گیاه بامبو را باید همیشه در خانه نگه دارید.

آب گیاه بامبو

بهتر است از آب معدنی یا آب تصفیه شده استفاده کنید. زیرا آب شیرین حاوی کلر است که باعث می شود نوک برگ های گیاه قهوه ای شود.اگر تنها راه شما استفاده از آب شیر است، می توانید آن را در یک ظرفی به مدت 24 ساعت نگه دارید و بعد به گیاه بدهید.

برای جلوگیری از خشک شدن ریشه ها باید همیشه سطح آب حداقل یک سانت بالاتر از ریشه باشد.

گیاه را درون آب غوطه ور نکنید .استفاده از آب شور و آبی که کلسیم و منیزیم اضافی دارد، در روند رشد این گیاه اختلالاتی مانند ایجاد رنگ زرد و قهوه ای در لبه برگ ها به وجود می آورد.

آب را هر 14 روز یک بار تغییر دهید تا از پوسیدگی ریشه ها جلوگیری شود.

درجه حرارت مناسب گیاه بامبو

این گیاه برای رشد به دمای بین 18 تا 22 درجه سانتیگراد نیاز دارد و این گیاه دمای متغیر را نیز تحمل می کند.

گیاه بامبو

خاک مناسب گیاه بامبو

بهترین خاک برای کاشت این گیاه نسبت مساوی از خاک برگ مرغوب یا پیت موس، خاک باغچه، دانه های ریز لیکا یا پرلیت، و مقداری پودر قارچ کش ترکیب شده باشد تا زهکشی به خوبی انجام گیرد و از گزند قارچ گرفتگی نیز در امان بماند.

به شرط آنکه ترکیب خاک مناسب و دارای مواد مغذی کافی باشد گیاه کاشته شده در درون خاک نیازی به کود ندارد.

تغذیه گیاه بامبو

فقط از مواد غذایی یا کود های گیاهی استفاده کنید و از کودهای ارگانیک یا کود مخصوص این گیاه تنها زمانی استفاده کنید که گیاه تازه آغاز به زرد شدن کرده باشد زیرا کودهای ترکیبی حاوی مقدار زیادی نمک و فسفر هستند که سبب سوختن برگ ها خواهند شد.

باید بدانید زیان کود زیاد بیش از کود ندادن است. بامبو نیازی به مواد مغذی و کود ندارد. می تواند سالها با آب تمیز زنده بماند.

کودمعدنی یا مینرال آکامکس یک ترکیب معدنی بی نظیر و طبیعی است که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف مورد نیاز انواع گیاهان، 100درصد دوست دار محیط زیست، مناسب برای تمام گیاهان و برای تمام فصول، که زمان مصرف برای هر کدام از گیاهان باغی و زراعی متفاوت می باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما به اشتراک گذاشته نمیشود.